Razem możemy wiele
Start Szkolne tradycje
Szkolne tradycje
Wycieczki i zielone szkoły PDF Drukuj Email

W trakcie każdego roku szkolnego odbywają się wycieczki ogólnoszkolne całodniowe, a także niezliczona ilość wycieczek, w których biorą udział poszczególne klasy. Odwiedziliśmy już prawie wszystkie ciekawe miejsca w Warszawie i okolicach, nie przeszkadza nam w tym żadna pora roku.

Korzystając z ciepłej i pięknej jesiennej aury robimy nieco dalsze wycieczki – do Kazimierza, Krakowa, Torunia, Dino-parku czy Zofinina, gdzie przyglądamy się rozmaitym zwierzętom. Zimą urządzamy kulig, jeździmy na sankach w przyległym parku. A na wiosnę … tylko marzymy o tym, aby wyjechać! Wtedy najczęściej wybieramy się na klasowe „zielone szkoły”. Ostatnio korzystaliśmy dwukrotnie z gościnności gospodarzy w Serpelicach oraz Młynie raciąskim, gdzie oprócz niezwykle serdecznego przyjęcia mogliśmy świetnie bawić się na dmuchanych zabawkach.

 
Przedstawienia PDF Drukuj Email

Już blisko dwudziestoletnią tradycję mają uroczyste obchody szkolnej Wigilii i Dnia Rodziny. Z okazji tych świąt odbywają się przedstawienia teatralne, w których biorą udział wszyscy uczniowie szkoły.

W Jasełkach możemy spotkać dostojne anioły i rozbrykane anielątka, diabły z widłami, Heroda tęskniącego za złotą koroną, Krakowiaków i Górali, a ostatnio nawet pojawił się Ebenezer Scrooge- bohater „Opowieści wigilijnej”. Z okazji Dnia Rodziny przygotowujemy co roku inną niespodziankę – wystawiliśmy już m.in.: „Jezioro Łabędzie”, „Byczka Fernando”, „Pinokia”, „Mamma Mia”, „Zaczarowaną pozytywkę”, „W 40 minut dookoła świata” oraz „Powiedz mamo jak to było”. Aktorzy przebrani od stóp do głów byli nieraz trudni do rozpoznania nawet dla rodziców. Po przedstawieniu Rodzice otrzymują prezenty, a następnie wszyscy razem udajemy się na piknik na boisku szkolnym.

 
Spotkania absolwentów PDF Drukuj Email

Od kilku lat tradycją szkoły są wiosenne zjazdy absolwentów. Z radością przyjeżdżają na nie uczniowie z rodzicami i wspominają dawne czasy. Wymieniają też aktualne informacje, ploteczki i numery telefonów, planując spotkania i wspólne imprezy. A my możemy zobaczyć, jak wydorośleli i przekonać się, że nadal noszą w sercach miłe wspomnienia o szkole.

 
Festyny PDF Drukuj Email

 

Od 2006 r. spotykamy się na festynach Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. Imprezy odbywają się na ternie naszej szkoły. Na festynie można odwiedzić stoiska, na których prezentują się szkoły i instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Można tam też obejrzeć prace plastyczne uczniów, a także podziwiać ich występy teatralne i taneczne. Rodzice mogą zasięgnąć porady lub opinii specjalistów takich jak: neurologopedia, pedagog specjalny, seksuolog czy doradca metodyczny. Na pikniku wszyscy wspaniale się bawią, a po zakończeniu jednego pytają o kolejną imprezę.

 
Sport PDF Drukuj Email

Nasi uczniowie uwielbiają aktywność sportową. Pasjonują się dokonaniami polskich sportowców, przynoszą stroje kibica i każdy doskonale wie, kim jest Dudek, Małysz albo Otylia.

W szkole działa drużyna sportowa, której przedstawiciele biorą udział w zawodach międzyszkolnych, wojewódzkich, krajowych. Ulubione dyscypliny sportowe uczniów to: tenis stołowy, koszykówka, układy gimnastyczne i aerobik. Wszyscy uczniowie mają również okazję nauczyć się jeździć na rowerze dwu- lub trzy- kołowym.

 
Wycieczki i zielone szkoły PDF Drukuj Email

W trakcie każdego roku szkolnego odbywają się wycieczki ogólnoszkolne całodniowe, a także niezliczona ilość wycieczek, w których biorą udział poszczególne klasy. Odwiedziliśmy już prawie wszystkie ciekawe miejsca w Warszawie i okolicach, nie przeszkadza nam w tym żadna pora roku.

Korzystając z ciepłej i pięknej jesiennej aury robimy nieco dalsze wycieczki – do Kazimierza, Krakowa, Torunia, Dino-parku czy Zofinina, gdzie przyglądamy się rozmaitym zwierzętom. Zimą urządzamy kulig, jeździmy na sankach w przyległym parku. A na wiosnę … tylko marzymy o tym, aby wyjechać! Wtedy najczęściej wybieramy się na klasowe „zielone szkoły”. Ostatnio korzystaliśmy dwukrotnie z gościnności gospodarzy w Goździówce, gdzie oprócz niezwykle serdecznego przyjęcia mogliśmy liczyć na pyszne posiłki i pomoc w organizacji czasu.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Free joomla 1.5 templates by Lonex.